O nas

Stowarzyszenie ŻYWA PRZYSZŁOŚĆ jest organizacją non-profit. Jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym. Działamy na polu edukacji związanej ze zdrowiem człowieka oraz z roślinami i ekosystemami. Stowarzyszenie zrzesza osoby działające na rzecz społeczności lokalnej organizując wykłady, warsztaty oraz inne działania z zakresu ekologii, ochrony środowiska, zdrowego stylu życia oraz budowaniu ekologicznych postaw społeczeństwie.

Odbiorcami naszych działań są osoby w różnym wieku z różnych grup społecznych bez wykluczeń. Realizujemy różne projekty z uwzględnieniem potrzeb poszczególnych grup wiekowych, społecznych w odpowiedzi na zapotrzebowanie oparte o diagnozę.

Podstawową ideą naszego stowarzyszenia jest „Żyć długo i zdrowo szanując każdą żywą istotę, wykorzystując w świadomy i zrównoważony sposób ekosystemy, w których przyszło nam żyć”.

W ostatnim czasie skupiamy się na edukacji o roślinach dziko rosnących i uprawowych oraz ich zastosowaniu w celu poprawy jakości życia człowieka. Preferujemy spotkania na żywo z w formie wykładów bądź warsztatów, najchętniej w bezpośrednim kontakcie z naturą. Często terenem naszych działań są lasy, pola i łąki, ale również sale wykładowe oraz małe spotkania w kameralnym gronie.

Jesteśmy organizacją, która współpracuje z wieloma fachowcami z dziedziny fitoterapii, naturoterapii a także botanikami i ogrodnikami.

Regulamin Stowarzyszenia ŻYWA PRZYSZŁOŚĆ (plik PDF)